CHOROBA NOWOTWOROWA

Revita 23 czerwca, 2022

Zabiegi w komorze normobarycznej mogą być stosowane jako profilaktyka nowotworowa, ponieważ oddychanie podwyższonym stężeniem tlenu i dwutlenku węgla w warunkach podwyższonego ciśnienia atmosferycznego silnie dotlenia organizm minimalizując ryzyko namnożenia komórek nowotworowych.

Ważnym elementem profilaktyki nowotworowej jest uruchomienie w warunkach normobarii ( tlen jest silnym stymulatorem odtruwania z toksyn ) mechanizmów detoksykacyjnych, które oczyszczają komórki z zanieczyszczeń, które ciało gromadzi każdego dnia.

Nie bez znaczenia jest tu neutralizacja wolnych rodników hydroksylowych i nadtlenoazotynów i hamowanie ekspresji genów przez molekularny wodór. Takie działanie ma szansę odwrócić tendencję genetyczną rozwoju nowotworu.

Dodatkowo normobaria bardzo skutecznie tworzy nowe naczynia krwionośne, a także znacznie usprawnia przepływ krwi w organizmie, czym przyczynia się do lepszego i skuteczniejszego rozprowadzania po wszystkich komórkach potrzebnych składników odżywczych.

Terapia normobaryczna powinna być stosowana jako narzędzie do usuwania spustoszenia w organizmie jakie wywołuje sama choroba i stosowane metody lecznicze, chemioterapia i radioterapia.

Metabolizm komórek nowotworowych powoduje wytwarzanie dużych ilości kwasu mlekowego. Zastosowanie dwutlenku węgla neutralizuje kwas mlekowy, obniżając wrażliwość na ból. Detoksykacyjne właściwości tlenu i wodoru pozwalają pozbyć się odłożonych w skutek chemioterapii szkodliwych substancji w organizmie.

Terapia tlenem i dwutlenkiem węgla minimalizuje ryzyko popromiennego uszkodzenia tkanek powstałych w trakcie radioterapii. Nie bez znaczenia jest tu działanie przeciw lękowe, uspokajające i tonizujące układ nerwowy co wzmacnia psychikę pacjenta.

Molekularny wodór wychwytuje i neutralizuje zamieniając w wodę najbardziej toksyczne wolne rodniki hydroksylowe i nadtlenoazotyny, które powodują namnażanie komórek nowotworowych i są odpowiedzialne za ich przerzuty.

Normobaria to cenne narzędzie w walce z nowotworami pomagająca przebrnąć pacjentowi przez poszczególne etapy tej bardzo ciężkiej choroby.

ZAPRASZAMY !!!