Co nas wyróżnia?

Stosujemy holistyczne metody terapii. W trakcie zabiegów w komorze normobarycznej prowadzona jest jednocześnie terapia światłem oraz specjalne techniki oddychania. Oprócz tego każdemu pacjentowi dostarczamy niezbędnej wiedzy na temat właściwego odżywiania i suplementacji, które wzmacniają efekt terapeutyczny zabiegów normobarii.

Jak działa światłoterapia?

Normobaria jest miejscem, gdzie terapie światłem są dużo bardziej skuteczne niż w warunkach atmosfery ziemskiej. Lampa, którą stosujemy w terapii emituje promieniowanie świetlne o długości fali od 400 do 800 nanometrów co wspiera korzystny efekt na mitochondria komórkowe (elektrownia komórkowa produkująca energię), aktywując wymianę tlenową. Mitochondria są szczególnie wrażliwe na światło o tej długości fali, dlatego dostarczenie go w potrzebnej dawce wzmacnia wymianę tlenową, przyspiesza procesy detoksykacyjne i aktywizuje produkcję energii.

Ponadto stymuluje produkcję serotoniny „hormonu szczęścia” co dodatkowo wpływa na wzmocnienie organizmu, reguluje wahania nastroju i działa przeciwdepresyjnie.

Połączenie tych dwóch metod medycyny fizykalnej: normobarii i terapii światłem o długości fali 660 nm wzmacnia końcowy efekt terapeutyczny i w znacznym stopniu wspiera w sposób nieinwazyjny procesy regeneracyjne i lecznicze w organizmie. Dodatkowo jest fantastycznym relaksem pozytywnie wpływającym na jakość naszego życia.

Dlaczego holistyczne podejście jest tak ważne?

Organizm ludzki funkcjonuje na wielu płaszczyznach jednocześnie, dlatego stosowane terapie lecznicze, regeneracyjne i przeciwstarzeniowe muszą zawierać wiele elementów terapeutycznych. Revita Centrum Medycyny Przeciwstarzeniowej i Dietetyki Klinicznej specjalizuje się w medycynie fizykalnej w której skład wchodzi : terapia celowanym polem magnetycznym, światłolecznictwo, zabiegi normobaryczne (hiperbaria połączona z dwutlenkiem węgla i molekularnym wodorem). Dodatkowo w naszych holistycznych terapiach łączymy klasyczną medycynę z dietoterapią. W szczególnych przypadkach zdrowotnych przyspieszamy efekty lecznicze wlewami dożylnymi.

Połączenie wielu terapii jednocześnie przynosi szybkie i skuteczne efekty zdrowotne. Jest w stanie spowolnić, a w wielu przypadkach odwrócić procesy starzenia.

Nie zwlekaj, pozwól swojemu organizmowi się dotlenić!