Czym jest komora normobaryczna?

Normobaria to komora, w której przebywamy pod ciśnieniem 1,5 atm, oddychamy: tlenem o stężeniu 2 razy większym niż w atmosferze ziemskiej, dwutlenkiem węgla wyższym o 70 razy i wodorem do 30000 razy większym niż w powietrzu atmosferycznym. Takie parametry gazów sprawiają, że komora normobaryczna to silne narzędzie gazoterapii, które okazało się jednym z najsilniejszym stymulantów odzyskiwania zdrowia i odwracania procesów starzenia.

Dlaczego tak się dzieje?

Połączenie parametrów podwyższonego ciśnienia, zwiększonego stężenia: tlenu, dwutlenku węgla i wodoru, powoduje silne natlenienie tkanek i komórek, rozszerzenie naczyń krwionośnych (przede wszystkim mózgowych), bardzo silną neutralizację szkodliwych rodników hydroksylowych.

Stwarza to idealne warunki do leczenia oraz przyspiesza procesy regeneracji we wszystkich znanych nam procesach chorobowych.

Leczenie gazami okazało się dużo skuteczniejsze od środków farmakologicznych. Profilaktyka zdrowotna wodorowo-tlenowa jest bardziej efektywna od stosowania doustnych suplementów.

Jak wpływa to na organizm?

Zwiększone stężenie tlenu, dwutlenku węgla, wodoru oraz podwyższone ciśnienie sprawiają, że zmniejsza się obszar środowiska beztlenowego w naszym organizmie, a tym samym wzrasta dotlenienie komórek i tkanek.

Środowisko beztlenowe, to większa podatność na infekcje, słabsza odporność, większe ryzyko namnażania komórek nowotworowych, trudniejsze leczenie stanów zapalnych, mniej efektywna produkcja energii, większa tendencja do odkładania tkanki tłuszczowej, dłuższa regeneracja i rekonwalescencja, szybsze procesy starzenia.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą dalszą ofertą:

tlenoterapia Wrocław

Nie zwlekaj, pozwól swojemu organizmowi się dotlenić!