Postanowienia Noworoczne

Revita 6 stycznia, 2022

Arnold Bennett

„Piękno czasu polega na tym, że nie możesz go zmarnować z wyprzedzeniem. Kolejny rok, kolejny dzień, kolejna godzina czekają na Ciebie, tak doskonałe, tak nienaruszone, jakbyś nigdy nie zmarnował ani nie nadużył ani jednej chwili swojego życia. Jeśli tylko chcesz, możesz odwrócić kartkę w każdej godzinie”. 

Nadejście kolejnego roku skłania nas do podejmowania postanowień noworocznych. Jest jednak bardzo prawdopodobne, że nasze plany spełzną na niczym. Przekonajcie się, dlaczego.

Wg. badań CBOS prawie 80 proc. Polaków rozpocznie 2022 rok z przynajmniej jednym postanowieniem noworocznym, ale 90 proc. z nich jeszcze w styczniu zrezygnuje z jego realizacji.

To nie pesymizm, tylko bezlitosna statystyka – co rok porzucamy nasze noworoczne plany i szybko wracamy np. do palenia czy niezdrowej diety.

Dlaczego nie potrafimy wytrwać w swoich postanowieniach i czy można to wreszcie zmienić?

5 POWODÓW, PRZEZ KTÓRE PLANY NOWOROCZNE NIE SPRAWDZAJĄ SIĘ

1. BRAKUJE NAM WEWNĘTRZNEJ MOTYWACJI

Jeśli plany budowane są na podstawie np. pewnych trendów, a nie zgadzają się z naszymi przekonaniami, to prawdopodobnie zakończą się klęską. Postanowienie staje się wtedy przykrym obowiązkiem, a nie szansą na rozwój.

Pamiętajmy, jeśli nasze postanowienie nie jest „uszyte” pod nas po pewnym czasie dopadnie nas rutyna i stracimy zapał do realizacji celu.

2. OCZEKUJEMY SZYBKIEJ ZMIANY

oczekujemy, że nasze nowe, lepsze życie rozpocznie się od razu po wprowadzeniu zmian, a gdy to nie następuje, odpuszczamy zniechęceni brakiem efektów.

Nie oczekujmy szybkich zmian w aspektach, które przez lata były utrwalane negatywnymi nawykami. Zmiana to proces – często długotrwały.

3. SKUPIAMY SIĘ NA BRAKACH

Brak widocznej zmiany wpływa negatywnie na naszą motywację. Ponadto zakładamy, że postanowienia będą realizowane gładko i bezproblemowo. Pojawienie się utrudnień odbiera nam energię do działania i radość ze stawiania małych kroków.

4. NASZE POSTANOWIENIA SĄ NIEREALNE

Przez całe życie jak ognia unikaliśmy sportu, ale teraz obiecujemy sobie, że regularnie będziemy chodzić na siłownię lub basen. Zmiany stają się bolesną karą, a my czujemy się nieszczęśliwi i sfrustrowani.

Najczęściej postanowienia noworoczne pojawiają się w okolicy Bożego Narodzenia, kiedy to jesteśmy rozleniwieni, zwalniamy tempa. Z tego powodu przeceniamy nasze siły i nie bierzemy pod uwagę problemów, które mogą pojawić się w przyszłości. Zmierzenie się z nimi stanowi jeden z najtrudniejszych elementów wytrwania w naszych założeniach.

5. WYBIERAMY ZŁY TERMIN REALIZACJI

Lubimy zaczynać nowe przedsięwzięcia pierwszego dnia roku czy miesiąca, jeśli więc coś nam w tym przeszkodzi, potrafimy przekładać termin o całe tygodnie. Chcemy, by wszystko w naszym planie było poukładane jak w pudełeczku, by łatwo było śledzić na osi czasu nasze postępy. Zanim jednak nadejdzie ten moment, zmienia się nasza sytuacja życiowa, pojawiają się nowe przeszkody i zapominamy o celu lub odkładamy go w nieskończoność.

Styczeń to jeden z gorszych miesięcy na rozpoczęcie zmian. Wracamy po świętach do pracy, zaczyna się gonitwa. W sklepach podwyżki cen, na dworze ciemno i zimno. Umówmy się, nikt o zdrowych zmysłach, przytłoczony obowiązkami nie podejmie dodatkowego wysiłku i nie zacznie się zmieniać.

Gdy raz nie dotrzymamy postanowienia, bardzo ciężko jest wznowić pracę nad sobą. Musimy zastanowić się nad tym, czy aby na pewno jest to dobry termin na wdrożenia naszych postanowień w życie i czy nie warto przesunąć go w czasie.

Dajmy sobie czas… zacznijmy od lutego… nie zniechęcajmy się .

CO ZROBIĆ BY WYTRWAĆ W POSTANOWIENIACH ?

1. Planuj powoli, realizuj powoli

Chcesz zaprojektować najbliższe 12 miesięcy, a poświęcasz na to kilka sekund po wybiciu północy, jednocześnie pijąc szampana i oglądając fajerwerki?

Nie oszukuj się… Jaki plan, taka realizacja…

Tym razem podejdź do planowania zmian metodycznie obmyślając wszystkie kroki, które doprowadzą cię do celu.

Podziel swój cel na etapy.

Rozłóż jego realizację na dni, tygodnie i miesiące.

Zastanów się, co tak naprawdę chcesz osiągnąć, jaka jest twoja motywacja.

Wyznacz sobie realny czas na zrealizowanie kolejnych kroków.

Spisuj wszystko. Nie spiesz się.

W zmienianiu siebie czas jest sprzymierzeńcem, a nie wrogiem, którego trzeba pokonać.

2.Inspiruj się rozsądnie

Poczytaj o ludziach, którym udało się zrealizować swoje plany. Nie wierz w cudowne sposoby osiągania celów szybko i bez wysiłku. Nie słuchaj reklam. Zdaj się na wiedzę fachowców w dziedzinie, w której chcesz działać. Zmiany zawsze są trudne, ale nie musisz wywracać swojego życia do góry nogami.

3.Ustal priorytety

Jeśli w twoim życiu ma się zmienić więcej niż jeden aspekt, zdecyduj, co jest dla Ciebie najważniejsze. Celów możesz mieć wiele, ale nie oczekuj, że twój mózg będzie umiał pracować nad wszystkimi w tym samym tempie. Określaj i aktualizuj swoje priorytety.

4.Pozwól sobie na małe porażki

Jesteś tylko człowiekiem, a błądzić jest rzeczą ludzką. Jeśli zgrzeszysz niezdrowym jedzeniem, w stresie zapalisz papierosa lub zwycięży lenistwo i odpuścisz jeden trening, nie rezygnuj z dążenia do celu. Te błędy to jedynie małe kamyki na drodze do mety i potykamy się o nie wszyscy, również ci, którzy osiągają sukces. Zamiast obwiniać się o złamanie przyrzeczenia, wzrusz ramionami i idź dalej. Cel wciąż jest tak samo realny, co najwyżej jego osiągnięcie nieco odsunie się w czasie.

5.Znajdź wsparcie

Poszukaj osób, których postanowienia są podobne to Twoich i pracujcie zespołowo, porównując osiągane rezultaty. Nie ścigajcie się o pierwsze miejsce, tylko stwórzcie zespół, który wzajemnie się wspierając, wspólnie dotrze do mety. Wraz z nowymi znajomymi przybędzie ci mnóstwo nowych pomysłów i inspiracji.

6.Bądź dla siebie dobry

Nawet jeśli masz trudności z osiągnięciem wyznaczonych sobie celów, nadal jesteś najbliższą sobie osobą i powinieneś lubić się i wspierać.

Bądź dla siebie wyrozumiały, daj sobie trochę luzu i nie wymagaj za dużo – traktuj siebie tak, jak traktowałbyś ukochaną osobę, która próbuje nauczyć się nowej rzeczy.

Dbaj o siebie, pozwalaj sobie na odpoczynek i relaks, dostarczaj przyjemności.

Pamiętaj, że aby wytrwać w walce ze swoi mi słabościami, potrzebna jest energia i motywacja, o które jest naprawdę trudno, jeśli jesteś zmęczony, niewyspany i zestresowany.

Nagradzaj się również za małe sukcesy w drodze do osiągnięcia celu, nawet jeśli to tylko utrata jednego kilograma z piętnastu zaplanowanych.

Każda podróż, nawet ta dookoła świata, zaczyna się od pierwszego kroku, ciesz się więc z niego i doceń, że udało ci się go wykonać.

POMYSŁY NA 2022 ROK :

  • odwiedzić komorę REVITANORMOBARIA

KOCHANI PACJENCI !

Początek roku to zawsze dobry czas, by w końcu pomyśleć o sobie i swoich pragnieniach.

Naprzeciw Państwa oczekiwaniom wychodzi REVITANORMOBARIA i Centrum Medycyny Przeciwstarzeniowej i Dietetyki Klinicznej REVITA.

Chcesz schudnąć ?

Przytyć ?

Rzucić palenie lub słodycze ?

Pozbyć się dolegliwości bólowych ?

Zrobić coś w końcu dla własnego zdrowia, zanim ono ucierpi ?

Nie mogłeś trafić lepiej !!!

Nasz wykwalifikowany zespół lekarzy, dietetyków i terapeutów pomoże Ci zrealizować noworoczne postanowienia.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się w naszą ofertą.

www.revitanormobaria.pl

www.revitabielany.pl

WSPANIAŁOŚCI NA 2022 ROK !!!

DO ZOBACZENIA !!!