Wodór molekularny i inhalacje.

Revita 19 stycznia, 2022

Szanowni Państwo !

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z genialnym gazem jakim jest WODÓR.

! WODÓR MOLEKULARNY – KILKA CIEKAWOSTEK !

 • W 2007 roku stwierdzono że wodór molekularny posiada selektywne właściwości przeciwutleniające. Przeprowadzono ponad 1600 badań naukowych potwierdzających korzystne działanie wodoru w ponad 170 jednostkach chorobowych.

DZIAŁANIE WODORU – w jaki sposób organizm i jego komórki narażony jest na uszkodzenia?

 • Przewlekły stres oksydacyjny (nadprodukcja wolnych rodników) jest ściśle związana z patogenezą wielu chorób. Łagodny stres oksydacyjny (taki jak ćwiczenia fizyczne , przerywany post) jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania, powoduje uruchomienie naturalnych utleniaczy na poziomie komórkowym, które regulują i wzmacniają procesy fizjologiczne – jest to zjawisko homeostazy.
 • Długotrwały stres nasila produkcję wolnych rodników, które są szkodliwe dla naszego organizmu, natomiast krótkotrwały działa prozdrowotnie.
 • Zwykle komórki zachowują równowagę między wytwarzaniem, a eliminacją wolnych rodników. Natomiast gdy organizm poddawany jest działaniu silnego stresu np. emocjonalnego, psychicznego lub ekstremalnego wysiłku fizycznego lub na wskutek toksycznych terapii (chemioterapii) mówimy o adaptacjach patologicznych , które mogą doprowadzić do uszkodzenia komórek.
 • Ma wtedy miejsce nadprodukcja wolnych rodników, które organizm nie jest wstanie zrównoważyć. Wolne rodniki atakują białko, DNA lub niszczą błonę komórkową, czego wynikiem jest uszkodzenie podstawowych struktur komórkowych, co w konsekwencji doprowadza do powstania choroby. W tej sytuacji (nadprodukcji wolnych rodników) wodór molekularny niszczy szkodliwe utleniacze ponieważ jest najsilniejszym znanym w medycynie antyoksydantem (100 razy silniejszym od witaminy C)
 • Ponad 1600 przeprowadzonych badań wykazało że wodór jest wyjątkowym antyoksydantem na każdym etapie procesu chorobowego, zwłaszcza w chorobach przewlekłych.
 • Molekularny wodór wychwytuje i neutralizuje zamieniając w wodę najbardziej toksyczne wolne rodniki hydroksylowe -OH i nadtlenoazotyn, które powodują namnażanie komórek nowotworowych i są odpowiedzialne za ich przerzuty.
 • Molekularny wodór wzmacnia dysmutazę ponadtlenkową, która jest kluczowym enzymem antyoksydacyjnym w organizmie.
 • Coraz więcej badań wskazuje na ochronną rolę wodoru w stanach neurodegeneracyjnych poprzez zmniejszenie stanów zapalnych nerwów.
 • Wodór reguluje ekspresję genów, działa jako cząsteczka przeciwzapalna, poprzez obniżenie aktywności przeciwzapalnych cytokin, dzięki czemu został uznany za środek ochronny przed uszkodzeniem wielu tkanek i narządów obejmujących serce, mózg , wątrobę czy płuca.
 • Znane są jego zdolności do hamowania reakcji zapalnych i łagodzenia apoptozy (usunięcie komórek) neuronów czy podobne działanie przy zawale mięśnia sercowego.
 • Wodór ma również działanie antyapoptyczne. Gaz ten ocenia potencję zdrowotną komórki i podwyższa lub obniża czynnik wykonujący apoptozę . Działanie to jest widoczne przy nowotworach, gdzie z jednej strony wodór nasila stres oksydacyjny w komórkach rakowych doprowadzając je do apoptozy, a z drugiej strony chroni zdrowe komórki przed toksycznym działaniem leków łagodząc niepożądane skutki po chemio- lub radioterapii.
 • Stwierdzono skuteczność w leczeniu dysfunkcji różnych narządów i tkanek, schorzeń skóry, układu oddechowego, pokarmowego, centralnego układu nerwowego, czy zespołu metabolicznego.

W komorze REVITANORMOBARIA molekularny wodór podawany jest w mieszaninie gazów w stężeniu 1% (czyli 20 000 razy więcej niż w powietrzu atmosferycznym) oraz w wodzie serwowanej w czasie sesji.

KOMORA NORMOBARYCZNA – ul.Kwiatowa 39, Bielany Wrocławskie, tel. 793 123 555

INHALACJE WODOROWO-TLENOWE – ( 66% wodoru i 33% tlenu). ZABIEG TRWA GODZINĘ. ODDYCHAMY PRZEZ KANIULĘ NOSOWĄ. Połączenie inhalacji z pobytem w komorze normobarycznej daje najlepsze rezultaty lecznicze. Terapie wodorem są całkowicie bezpieczne, wodór jest nietoksyczny. Po licznych badaniach nie stwierdzono też żadnych szkodliwych skutków działania wodoru. Wodoru nie można przedawkować.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !