Wodór molekularny i inhalacje.

Revita 19 stycznia, 2022

Szanowni Państwo !

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z genialnym gazem jakim jest WODÓR.

! WODÓR MOLEKULARNY – KILKA CIEKAWOSTEK !

 • W 2007 roku stwierdzono że wodór molekularny posiada selektywne właściwości przeciwutleniające. Przeprowadzono ponad 1600 badań naukowych potwierdzających korzystne działanie wodoru w ponad 170 jednostkach chorobowych.

DZIAŁANIE WODORU – w jaki sposób organizm i jego komórki narażony jest na uszkodzenia?

 • Przewlekły stres oksydacyjny (nadprodukcja wolnych rodników) jest ściśle związana z patogenezą wielu chorób. Łagodny stres oksydacyjny (taki jak ćwiczenia fizyczne , przerywany post) jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania, powoduje uruchomienie naturalnych utleniaczy na poziomie komórkowym, które regulują i wzmacniają procesy fizjologiczne – jest to zjawisko homeostazy.
 • Długotrwały stres nasila produkcję wolnych rodników, które są szkodliwe dla naszego organizmu, natomiast krótkotrwały działa prozdrowotnie.
 • Zwykle komórki zachowują równowagę między wytwarzaniem, a eliminacją wolnych rodników. Natomiast gdy organizm poddawany jest działaniu silnego stresu np. emocjonalnego, psychicznego lub ekstremalnego wysiłku fizycznego lub na wskutek toksycznych terapii (chemioterapii) mówimy o adaptacjach patologicznych , które mogą doprowadzić do uszkodzenia komórek.
 • Ma wtedy miejsce nadprodukcja wolnych rodników, które organizm nie jest wstanie zrównoważyć. Wolne rodniki atakują białko, DNA lub niszczą błonę komórkową, czego wynikiem jest uszkodzenie podstawowych struktur komórkowych, co w konsekwencji doprowadza do powstania choroby. W tej sytuacji (nadprodukcji wolnych rodników) wodór molekularny niszczy szkodliwe utleniacze ponieważ jest najsilniejszym znanym w medycynie antyoksydantem (100 razy silniejszym od witaminy C)
 • Ponad 1600 przeprowadzonych badań wykazało że wodór jest wyjątkowym antyoksydantem na każdym etapie procesu chorobowego, zwłaszcza w chorobach przewlekłych.
 • Molekularny wodór wychwytuje i neutralizuje zamieniając w wodę najbardziej toksyczne wolne rodniki hydroksylowe -OH i nadtlenoazotyn, które powodują namnażanie komórek nowotworowych i są odpowiedzialne za ich przerzuty.
 • Molekularny wodór wzmacnia dysmutazę ponadtlenkową, która jest kluczowym enzymem antyoksydacyjnym w organizmie.
 • Coraz więcej badań wskazuje na ochronną rolę wodoru w stanach neurodegeneracyjnych poprzez zmniejszenie stanów zapalnych nerwów.
 • Wodór reguluje ekspresję genów, działa jako cząsteczka przeciwzapalna, poprzez obniżenie aktywności przeciwzapalnych cytokin, dzięki czemu został uznany za środek ochronny przed uszkodzeniem wielu tkanek i narządów obejmujących serce, mózg , wątrobę czy płuca.
 • Znane są jego zdolności do hamowania reakcji zapalnych i łagodzenia apoptozy (usunięcie komórek) neuronów czy podobne działanie przy zawale mięśnia sercowego.
 • Wodór ma również działanie antyapoptyczne. Gaz ten ocenia potencję zdrowotną komórki i podwyższa lub obniża czynnik wykonujący apoptozę . Działanie to jest widoczne przy nowotworach, gdzie z jednej strony wodór nasila stres oksydacyjny w komórkach rakowych doprowadzając je do apoptozy, a z drugiej strony chroni zdrowe komórki przed toksycznym działaniem leków łagodząc niepożądane skutki po chemio- lub radioterapii.
 • Stwierdzono skuteczność w leczeniu dysfunkcji różnych narządów i tkanek, schorzeń skóry, układu oddechowego, pokarmowego, centralnego układu nerwowego, czy zespołu metabolicznego.

W komorze REVITANORMOBARIA molekularny wodór podawany jest w mieszaninie gazów w stężeniu 1% (czyli 20 000 razy więcej niż w powietrzu atmosferycznym) oraz w wodzie serwowanej w czasie sesji.

KOMORA NORMOBARYCZNA – ul.Kwiatowa 39, Bielany Wrocławskie, tel. 793 123 555

INHALACJE WODOROWO-TLENOWE – ( 66% wodoru i 33% tlenu). ZABIEG TRWA GODZINĘ. ODDYCHAMY PRZEZ KANIULĘ NOSOWĄ. Połączenie inhalacji z pobytem w komorze normobarycznej daje najlepsze rezultaty lecznicze. Terapie wodorem są całkowicie bezpieczne, wodór jest nietoksyczny. Po licznych badaniach nie stwierdzono też żadnych szkodliwych skutków działania wodoru. Wodoru nie można przedawkować.

REVITA – ul. Liliowa 4, Bielany Wrocławskie, tel. 694 456 511

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !