WPŁYW NORMOBARII NA CHANDRĘ I DEPRESJĘ.

Revita 24 listopada, 2021

DEPRESJA – CO TO WŁACIWIE ZNACZY ?

Depresję można opisać jako stan długotrwałego obniżenia nastroju. Nieleczona zakłóca życie, nie pozwala spać, pracować, uczyć się, jeść czy zwyczajnie dobrze się bawić.

Depresji mogą towarzyszyć też dolegliwości bólowe (m.in. głowy, kręgosłupa), stały lęk lub napady lękowe (myśli hipochondryczne czy lęk o zdrowie).

O depresji mówimy wtedy, gdy trwa kilka tygodni (minimum dwa). Nie należy jej mylić z chandrą, która trwać może od kilku do kilkunastu godzin.

Za najskuteczniejszą metodę leczenia depresji uznaje się połączenie farmakologii (leków antydepresyjnych) i psychoterapii.

RODZAJE DEPRESJI

  • DYSTYMIA – inaczej depresja przewlekła, trwa minimum 2 lata, przebiega łagodniej niż inne rodzaje depresji, charakteryzuje się obniżonym nastrojem, pesymizmem, niską samooceną i problemami z podejmowaniem decyzji. W leczeniu dystymii zastosowanie znajdują dwie metody: farmakoterapia oraz psychoterapia.
  • DEPRESJA SEZONOWA – najczęściej występuje w okresie jesiennym u osób w wieku między 20-30 lat, ale nie tylko! Spowodowana jest nagłym brakiem słońca, zmianą pogody. W leczeniu pomaga fototerapia.
  • DEPRESJA POPORODOWA – pojawia się u ¾ kobiet po porodzie, trwa do 10 dni. Objawia się płaczliwością, rozdrażnieniem, niepokojem. Objawy same stopniowo ustępują. Spowodowana jest często spadkiem hormonów płciowych po porodzie, a to z kolei prowadzi do pewnej destabilizacji w organizmie.
  • ZABURZENIA AFEKTYWNE DWUBIEGUNOWE (ChAD) – dotyka około 2% ludzi, polega na cyklicznie nawracających stanach przygnębienia (depresji) i nadmiernej aktywności (manii) o różnym nasileniu. Choremu wydaje się, że może wszystko, nie widzi żadnych przeszkód, nie widzi niebezpieczeństwa spowodowanego swoim zachowaniem.

CHANDRA CZY DEPRESJA – POZNAJ RÓŻNICE

CHANDRADEPRESJA
Trwa kilka-kilkanaście godzin Przechodzi sama Możną ją przerwać poprzez zajęcie się swoim hobby Przyczyną może być przepracowanie, zmiana sytuacji życiowej (np. zawód miłosny) Świat postrzegany przez czarne okulary, jednak ze świadomością, że to okres przejściowy Krótkotrwałe pojedyncze symptomy- zmęczenie, smutekTrwa kilka tygodni (minimum dwa) Potrzebna pomoc specjalisty Wszelkie zainteresowania, kiedyś lubiane czynności przestają mieć znaczenie Przyczyna często pozostaje zagadką, trudno postawić na jedno zdarzenie świat jest postrzegany jako miejsce złe, niesprawiedliwe i nieuczciwe brak dystansu do rzeczywistości, swoich uczuć oraz myśli Zespół objawów : nasila się zmęczenie, brak energii, apatia, wycofanie z życia towarzyskiego, zaburzenia snu, spowolnienie toku myślenia, zmiana łaknienia i masy ciała, myśli samobójcze.

DEPRESJA/ CHANDRA A NORMOBARIA :

  • dzięki podwyższonej ilości tlenu i dwutlenku węgla nasze tkanki – w tym ta mózgowa – są lepiej odżywione dociera do nich więcej substancji budulcowych i energetycznych
  • molekularny wodór wspomaga działanie detoksykacyjne organizmu i sprzyja odpowiedniemu nawodnieniu,
  • Dzięki zastosowaniu lamp na podczerwień z białym światłem o natężeniu 10 000 luksów stymulujemy czopki i pręciki w oku – które zmieniają promieniowanie w impuls nerwowy bezpośrednio wpływający na poziom melatoniny – hormonu snu. Co gorsza, nadmiar melatoniny hamuje czynność tarczycy, co jest pośrednią przyczyną spowolnienia metabolizmu i wzrostu masy ciała.
  • liczne badania pokazują, że zarówno w stresie, jak i depresji podwyższony jest poziom kortyzolu produkowanego przez nadnercza.  Kortyzol uszkadza komórki nerwowe, zwłaszcza te hipokampa – części mózgu odpowiedzialnej za emocje i pamięć. -odpowiednie techniki oddechowe w REVITANORMOBARIA pomagają pozbyć się gwałtownych wyrzutów Kortyzolu z nadnerczy, a także utrzymać prawidłowy poziom tlenku azotu w organizmie niezbędnego do prawidłowego przewodnictwa nerwowego.

Dodatkowo odpowiednio stymulowany światłem mózg utrzymuje w organizmie odpowiedni poziom neuroprzekaźników i hormonów (nie dopuszczając do spadku poziomu serotoniny, dopaminy i beta-endorfiny). Ma to ogromny wpływ na nasze zachowanie i emocje – jesteśmy szybcy, decyzyjni, skoncentrowani, podwyższa się sprawność intelektualna, wolniej się męczymy. Poprawia się nasz nastrój ,odczuwamy euforię i mamy motywację do działania. 

W naszej komorze normobrycznej panuje bardzo przyjazna, rodzinna atmosfera. Możecie spędzić u nas bardzo miłe dwie godziny, zrobić coś dla ciała i ducha, poprawić swoje zdrowie, poznać nowe osoby, co niewątpliwie wpłynie na pozytywne działanie Państwa układu nerwowego i zniwelowanie objawów jesienno-zimowej chandry.