WIEK BIOLOGICZNY, A NORMOBARIA.

Revita 21 grudnia, 2021

CZY NORMOBARIA MOŻE OBNIŻYĆ WIEK BIOLOGICZNY NIEZALEŻNIE OD METRYKI ?

Oczywiście 😉

Zdolność organizmu do pozyskiwania tlenu zmniejsza się z wiekiem. Po pięćdziesiątym roku życia nasza wydolność płuc spada o ok. 40 %. Jest to jeden z głównych powodów, przez który zwiększa się nasza podatność na choroby i obniża się nasza witalność. Jeżeli nie zrobimy czegoś co powstrzyma spadek dotlenienia komórek, działanie naszego organizmu zacznie się pogarszać. Im więcej chorób, stanów zapalnych tym mniejsze dotlenienie tkanek i więcej wolnych rodników. Spada również nasza percepcja i sprawność naszych zmysłów m.in. wzroku, słuchu. Można w uproszczeniu powiedzieć, że walka z procesem starzenia to walka o tlen i neutralizacja czynników prozapalnych.

Na przeciw temu wychodzi medycyna normobaryczna :

  • molekularny wodór – wiąże wolne rodniki hydroksylowe i nadtlenoazotyny neutralizując je do cząsteczki wody, przez co nasze komórki i przestrzenie międzykomórkowe są lepiej nawilżone (co wyraźnie widać w wyglądzie osób uczeszczających na seanse w normobarii) i spada ilość wolnych rodników w organizmie przez co wolniej się starzejemy – następuje wolniejszy podział komórek. Dodatkowo za sprawą molekularnego wodoru poprawia się wzrok, słuch, zdolność zapamiętywania i kojarzenia.

  • Wiek biologiczny osoby spędzającej dużo czasu aktywnie na świeżym powietrzu będzie niższy od wieku biologicznego osoby pracującej od rana do wieczora w biurowcu. Postawmy zatem na zwiększoną ilość tlenu w komorze. Dotleniony organizm to silny organizm. Z krwią do tkanek dostają się składniki odżywcze, natomiast zwrotnie zachodzi proces detoksykacji. Tylko w pozbawionych toksyn tkankach może dojść do regeneracji, odbudowy i przebudowy. Według badaczy z Zespołu ds. Badań Kognitywnych nad człowiekiem , osoby, które przyjmują dodatkowe dawki tlenu, mogą zwiększyć moc mózgu o 20 %, zwiększa się nasza moc zapamiętywania i jesteśmy bardziej wydolni intelektualnie. Dobrze dotleniony mózg, to mniejsze ryzyko demencji i choroby Alzheimera. Zwiększona wymiana tlenowa jest dobrym środkiem zapobiegającym stresowi. Oczyszcza umysł i sprawia, że możemy się lepiej skupić.

  • Analizując procesy starzenia nie możemy zapomnieć o kwestiach związanych z życiem seksualnym – zmniejszenie sprawności seksualnej bez względu na powód łączy się ze zmniejszeniem ilości tlenu dostarczanego do komórek. Krew bogata w tlen jest jednym z najistotniejszych elementów zdrowia seksualnego. Tlen to najsilniejszy afrodyzjak. Wpływa na dwie substancje, które są najważniejsze przy osiąganiu erekcji. W przypadku kobiet tlen podnosi odprężenie i sprawia, że czują się zmysłowo.

  • Jak pokazały badania naukowe sesje w komorze normobarycznej zwiększają produkcję komórek macierzystych 6-8 razy (dzięki podwyższonemu do 1500 hPa ciśnieniu).  Proces ten silnie aktywizuje potencjał do odnowy organizmu we wszelkich chorobach, stanach zapalnych i naturalnym związanym z wiekiem procesie starzenia. Bez wystarczającej produkcji komórek macierzystych leczenie chorób, regeneracja, młodszy w stosunku do wieku metrykalnego wygląd nie są możliwe.

  • Działanie dwutlenku węgla rozjaśnia, odżywia i przywraca blask skórze. Molekularny wodór hamuje powstawanie zmarszczek, spłyca już występujące, redukuje przebarwienia, nawilża i ujędrnia skórę. 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY PO ODDECH MŁODOŚCI 😉